Koło w Piekarach Śląskich – zgpiekary.pl

UCZCILIŚMY 140-TE URODZINY WOJCIECHA KORFANTEGO

 

  I. 19 kwietnia z okazji 140 – tej rocznicy urodzin  Wojciecha Korfantego tradycyjnie  Prezydent Miasta Stanisław Korfanty, członkowie Zarządu Koła Związku Górnośląskiego w Piekarach Śląskich spotkali się z uczniami i nauczycielami Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Wawrzyńca Hajdy pod Kopcem Wyzwolenia, by oddać hołd Wielkiemu Górnoślązakowi. Do uczniów słowa skierował Prezydent Miasta a następnie Prezes Koła Helena Leśniowska, po czym złożono kwiaty i zapalono znicze pod tablicą upamiętniającą Wojciecha Korfantego.

      II. 19 kwietnia po raz dwudziesty pierwszy wręczone zostały Nagrody im. Wojciecha Korfantego przyznane przez Kapitułę, którą powołuje  Zarząd Związku Górnośląskiego. W tym roku nagrodę otrzymali: Tadeusz Donocik, Leszek Jodliński, Łucja Staniczek i Zespół „Istebna” z Istebnej. Uroczystość odbyła się w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich.

     III. 20 kwietnia – w 140 –tą  rocznicę urodzin Wojciecha Korfantego Związek Górnośląski po raz pierwszy zorganizował w Katowicach Paradę Korfantego. Poprzedzała ją uroczysta Msza św. w katowickiej Katedrze Chrystusa Króla w intencji  W. Korfantego i wszystkich Górnoślązaków.

     Zapraszam do galerii:   I. Pod Kopcem     II. Nagroda Korfantego,    III. Parada Korfantego.

II

Comments are currently closed.