Koło w Piekarach Śląskich – zgpiekary.pl

Złote Paszporty Górnośląskie przyznane.

W piątek 13 października w Starochorzowskim Domu Kultury odbył się „Śląski Tref”. Inicjatorem tego spotkania Górnoślązaków był Poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Plura. W trakcie imprezy po raz pierwszy wręczone zostały Złote Paszporty Górnośląskie osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla śląskiej godki. Paszportami zostali wyróżnieni: prof. Jolanta Tambor, prof. Zbigniew Kadłubek, Józef Porwoł, Helena Leśniowska, Bronisław Wątroba, Marcel Różanka, Andreas Adam Zenker, Peter Langer, Rafał Adamus, Marcin Melon. Ponadto Poseł Marek Plura przyznał tytuł „Silesius” Panu Franciszkowi Pieczce, który w Jego imieniu odebrała Pani Mariola Miklaszewska z Muzeum Powstań Śląskich.

Z kolei gospodarz uroczystości Poseł Marek Plura obchodzący w tym roku 10-lecie działalności politycznej, otrzymał Złotą Odznakę „Pszociel Ślonski Godki”, którą wręczyli Prezes Związku Grzegorz Franki i jej inicjator Bronisław Wątroba.

Finał piątkowego spotkania był bardzo głośny. Z koncertem wystąpił zespół Oberschlesien w nowym składzie i z nowymi utworami. 

Zapraszam do galerii zdjęć z uroczystości.

Comments are currently closed.