Koło w Piekarach Śląskich – zgpiekary.pl

Majowe święta.

Początek maja co roku obfituje w przeróżne święta, uroczystości czy spotkania. Część osób wykorzystuje wolne dni aby spędzić czas z rodziną, czy wybrać się na łono przyrody. Są jednak wyjątkowe uroczystości, na których trzeba być. Niewątpliwie należą do nich obchody związane z rocznicą Konstytucji 3 Maja i wybuchu III Powstania Śląskiego. Jak co roku uroczystości trzeciomajowe odbyły się u stóp Kopca Wyzwolenia. Tam piekarzanie i goście wzięli udział w polowej Mszy Świętej koncelebrowanej w intencji Ojczyzny i mieszkańców Piekar Śląskich. Mszy przewodniczył ks. Adrian Lejta, a oprawę muzyczną zapewnił chór “Święta Barbara” z Kamienia oraz Orkiestra Wojskowa z Bytomia. Po Mszy Świętej rozpoczęły się uroczystości oficjalne wraz z asystą wojskową 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu. Okolicznościowe przemówienie wygłosiła Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj. W dalszej części uroczystości podporucznik Adam Kasza odczytał Apel Pamięci, po którym nastąpiła salwa honorowa a następnie złożone zostały wiązanki kwiatów u stóp Kopca. Obchody zakończył “Majowy Piknik Rodzinny”.

Dwa dni wcześniej, bo już 1 maja, odbyły się po raz 23. Śląskie Gody. Warto przypomnieć, że pomysłodawcą i głównym organizatorem tej imprezy jest Związek Górnośląski. Jest to radosne spotkanie rodzin w Chorzowskim Parku Etnograficznym. W zabytkowym kościółku p.w.Św. Józefa Robotnika odprawiona została jak zawsze Msza Św. w intencji Górnego Śląska i jego mieszkańców, no a potem był bogaty program artystyczny. Było coś dla ciała, dla ducha i relaks na świeżym powietrzu.. 

1 maja członkowie piekarskiego Koła ZG uczestniczyli także w Majowych Zawodach Sportowych zorganizowanych przez MOSiR w Piekarach Śląskich. Niestety tym razem nie powiększyliśmy naszej kolekcji pucharów sportowych.  

Zapraszam do galerii zdjęć:

Comments are currently closed.