Koło w Piekarach Śląskich – zgpiekary.pl

„Piekary Śląskie w foto obiektywie” – finał.

Za nami finał konkursu fotograficznego „Piekary Śląskie w foto obiektywie”. Organizatorami konkursu było Koło Związku Górnośląskiego w Piekarach Śląskich i Wiktor Franki członek Związku Górnośląskiego i Stowarzyszenia Silesius. Zaś patronat honorowy sprawował Europoseł Marek Plura. W piątek 12 października spotkaliśmy się w gościnnym Dzielnicowym Domu Kultury w Piekarach Śląskich – Dąbrówce Wielkiej, by dokonać podsumowania konkursu i wręczyć nagrody. Miło nam było, że w uroczystości wzięło udział wiele znakomitych  osobistości. Mieliśmy zaszczyt gościć Europosła Marka Plurę. Marszałka Województwa Śląskiego reprezentowali Radni Sejmiku – Maciej Kolon i Urszula Koszutska. Zaś panią Prezydent Piekar Śląskich reprezentował Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Michał Sojka. Obecny był także Prezes Związku Górnośląskiego Grzegorz Franki. Przybyli uczestnicy konkursu z rodzinami oraz wiele osób zainteresowanych fotografią. W konkursie wzięło udział 50 osób. Przysłano 367 zdjęć. Zdjęcia oceniało jury w składzie:

– Łukasz Ściebiorowski – piekarski radny, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu,

– Angelika Wojtachnio – Pełnomocnik Prezydenta Piekar Śląskich ds. Organizacji Pozarządowych,

– Łukasz Balczarek – regionalista, Osobowość Roku 2017, laureat konkursu „Gryfny Godki”,

– Andrzej Zenker – regionalista, członek stowarzyszenia DURŚ,

– Marcel Różanka – współzałożyciel i członek zespołu „Oberschlesien”.

O zwycięstwie w konkursie decydowała suma punktów przyznana przez poszczególnych członków jury.

Laureatem konkursu został Paweł Ratkowiak, który w nagrodę pojedzie do Parlamentu Europejskiego na zaproszenie Europosła Marka Plury. Zwycięzca otrzymał także wielki puchar przyznany przez Marszałka Województwa Śląskiego.

Drugie miejsce przyznano Mirosławowi Dobrzańskiemu, który w nagrodę z osobą towarzyszącą pojedzie na wycieczkę do Warszawy. Jest to nagroda sponsorowana przez MCIiT w Piekarach Śląskich.

Kolejne miejsca w konkursie zajęli: Katarzyna Pyka, Bogdan Chrzan, Bartłomiej Majowski, Michał Żyrek i Kamil Todrzak. Otrzymali oni nagrody ufundowane przez Europosła Marka Plurę.

Kolejne nagrody sponsorowane przez Urząd Miasta w Piekarach Śląskich otrzymali: Waldemar Pluta, Sylwia Latos, Paweł Fajdor, Urszula Bartoszkiewicz.

Koło Związku Górnośląskiego w Piekarach Śląskich przyznało swoją nagrodę dla Joanny Nowak. Prezes piekarskiego Koła ZG Helena Leśniowska ufundowała nagrody dla Anieli Sroki, Zygmunta Schaefera, Bogusławy Kaczmarczyk i Mirosława Tomaszewskiego. Zaś wiceprezes piekarskiego Koła ZG Krystyna Skórka przyznała swoją nagrodę Michałowi Wójcikowi.

W czasie uroczystości pokazana została prezentacja multimedialna przygotowana przez Helenę Leśniowską. Dzięki temu uczestnicy spotkania mogli zobaczyć najciekawsze zdjęcia i wybrać autora zdjęć, które wywarły na nich największe wrażenie. Nagrodę publiczności otrzymali: Bogdan Chrzan, Mirosław Dobrzański i Aniela Sroka. Nagrodą były piękne albumy Stadionu Śląskiego.

Warto jeszcze dodać, że  piątkowe spotkanie urozmaiciła swoim występem Bożena Mielnik i oczywiście nie zabrakło kawy i kołoca z posypkom.

Serdecznie dziękujemy Europosłowi Markowi Plurze za patronat honorowy, wszystkim sponsorom nagród, znakomitym gościom, członkom jury za trudną pracę, dyrektor Ilonie Ogiołdzie i instruktorkom DDK za pomoc organizacyjną i oczywiście uczestnikom konkursu. Słowa podziękowania kierujemy do pani Magdaleny Lubeckiej – Foto Lubecki, która przygotowała relację fotograficzną z uroczystości. 

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach i imprezach organizowanych przez koło Związku Górnośląskiego w Piekarach Śląskich.

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości.

 

Comments are currently closed.